Czyszczenie srebra metodą redukcji elektrochemicznej

Ten artykuł omówi metodę jaką jest czyszczenie srebra metodą redukcji elektrochemicznej. Spróbuję zrobić to prosto krok po kroku, tak aby każdy miał szanse to zrozumieć.

Jeżeli masz trochę sprytu, zapału i odwagi to z pewnością możesz przywrócić stare srebro za pomocą folii aluminiowej lub baterii oraz przy pomocy prostej elektrochemii.

Stare srebro jest często nadszarpnięte cienką warstwą siarczku srebra, która wygląda jak brązowy kolor. Siarczek srebra można elektrochemicznie przekształcić z powrotem w czyste srebro, jeśli stosuje się ładunek ujemny.

Aby to zrobić, najpierw przygotuj roztwór równych części sody oczyszczonej i soli kuchennej (NaCl) i dodaj tyle gorącej wody, aż się rozpuszczą. Następnie po prostu umieść srebrny przedmiot w roztworze i owiń go dużym kawałkiem folii aluminiowej. W krótkim czasie srebro zostanie przywrócone do stanu pierwotnego.

Bardzo fajnym sposobem na zrobienie tego samego jest użycie baterii. Połącz ujemny koniec baterii ze srebrnym i dodatnim końcem z dużą elektrodą, taką jak miedziana płytka, i zanurz je w roztworze.

Proces ten zachodzi z powodu elektrochemicznej redukcji siarczku srebra do srebra.

Ta metoda przywracania nie działa w przypadku przedmiotów srebrzystych, takich jak stal nierdzewna lub chrom. Zanim spróbujesz, upewnij się, że przedmiot, który chcesz poddać eksperymentowi, jest naprawdę wykonany ze srebra. Jeżeli nie jest to czyszczenie srebra metodą redukcji elektromechanicznej na nic się nie zda, ponieważ jest to metoda dedykowana przedmiotom wykonanym ze srebra. Jeżeli twój przedmiot jest tylko posrebrzany nie fatyguj się i nie trać czasu bo tylko go niepotrzebnie stracisz na rzecz, która nie przyniesie zamierzonego efektu. Mogę ci to wręcz obiecać.

Akumulator niskiego napięcia jest najlepszy do tego eksperymentu, musi posiadać około 3 woltów. Wyższe napięcia nie poprawiają procesu i mogą uszkodzić element, który próbujesz przywrócić. Jeśli nie chcesz zepsuć, po prostu użyj folii aluminiowej i całkowicie pomiń baterię.