Większość z nas w biurze spędzać będzie osiem albo więcej godzin dziennie. Dlatego wyposażenie czy aranżacja będą ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Dostęp światła dziennego Warto więc postarać się o przygotowanie takich rozwiązań, które sprawią, że wszystko będzie naprawdę dobrze wyglądać i będzie praktyczne. Na pewno takim elementem jest również oświetlenie, o które trzeba zadbać. Idealne będzie biuro, w którym będzie duża ilość dziennego światła, które ma najlepszy wpływ na nasz wzrok, samopoczucie czy efektywność naszych działań. Niestety w rzeczywistości do oświetlenia pomieszczeń używa się często światła sztucznego, które jest tylko wspomagane naturalnym. Typy oświetlenia Wszędzie powinno się stosować główne oświetlenie oraz miejscowe. - oświetlenie główne ma za zadanie dawać światło w całym pomieszczeniu równomiernie - oświetlenie miejscowe powinno dawać światło w tym miejscu, które będzie dla nas ważne ze względu na rodzaj wykonywanej pracy. Dlatego najlepiej tutaj zastosować lampkę, która ma długie ramię i którą można odpowiednio ustawiać w zależności od tego jakie rozwiązania będą w danym przypadku dla nas najlepsze.

Odpowiednie źródło światła Trzeba umieć dopasować lampkę taką do charakteru pracy ale także do konkretnych kwestii związanych z przyzwyczajeniami jakie mamy. Źródła światła Istotną sprawą będzie zastosowanie dobrych źródeł światła, które dobrze, gdy będą energooszczędne. Poza tym istotna jest także ich barwa, która powinna być większa niż 3300 Kelwinów. Najlepiej bowiem na koncentrację wpływa chłodna, biała barwa światła. Czynnikiem istotnym będzie także oddawanie barw. Im wyższy wskaźnik tym kolory będą się bardziej naturalnie prezentować. Jeśli chodzi o natężenie światła, które określa się w luxach to według normy polskiej powinno być na poziomie 200 gdy wykonuje się zwykłą pracę biurową, a na poziomie 500, gdy stale pracuje się przy komputerze oraz 300 gdy pracuje się biurowo z dodatkiem komputera. Dodatkowe oświetlenie W pomieszczeniach biurowych, gdzie będą przyjmowani klienci znaczenie ma także estetyka, dlatego warto wtedy zastosować dodatkowe oświetlenie ozdobne: - oświetlenie boczne - kolorowe światło, lampki - oświetlenie wnęk - oświetlenie dekoracyjnych elementów, które w biurze się znajdują - oświetlenie roślin.