Oświetlenie to na pewno ważna rzecz w domowym biurze. Jeśli ma się odpowiednio dobrane światła to na pewno praca będzie wydajniejsza i dodatkowo będziemy dobrze dbali o swój wzrok.

Lampy biurowe Kluczową sprawą będzie wybranie dobrych lamp biurowych górnych oraz tych, które znajdą się na biurku. Dobrze będzie, gdy również estetycznie będą pasowały do danego wnętrza. Gdy chodzi o podstawowe akcesoria świetlne to obecnie są to lampki stołowe. Ważny będzie ich wygląd oraz to jak dużo światła będą emitowały. W wielu przypadkach dobrze sprawdzą się takie, które mają łamane ramię, które da się zawsze odpowiednio ustawić. Zdrowe środowisko pracy Oczywiście w ciągu dnia będzie najważniejsze, by w sposób maksymalny starać się o wykorzystanie dziennego światła. Promienie słońca dla naszych oczu będą najzdrowsze a dodatkowo pobudzają nasz organizm do pracy. W biurach gdzie jesteśmy wiele godzin stosuje się linkowe świetlówki. Gdy jednak wybieramy oświetlenie do domu to taka forma nie ma raczej racji bytu. W tych pomieszczeniach, gdzie mamy dostęp do światła codziennego ograniczony dobry rozwiązaniem będzie zastosowanie takich lamp, które mają chłodniejszą barwę. Chodzi o jak największe zbliżenie do naturalnych promieni słonecznych.

Światło do pracy Zbyt ostre światło będzie dla naszych oczu oczywiście męczące. Ważne będzie także, by światło lampy nie mogło się odbijać w monitorze, ani na powierzchni blatu, gdyż w ten sposób będzie zmęczony mocno nasz wzrok. LED-y, halogeny czy klasyczne żarówki? Lampy LED można określić jako takie, które są energooszczędne, trwałe i wydajne. W tej chwili znajdą się i takie w nowoczesnym stylu. Minusem będzie jednak tutaj barwa światła, która nie zawsze będzie pasować do lam biurkowych. Dlatego nadal takim bardzo dobrym wyborem będzie tradycyjna żarówka. To właśnie jej światło jest najbardziej zbliżone do dziennego. Dla oka najlepsza jest zawsze żarówka krzemowana, ponieważ będzie mniej oślepiała. W biurowych lampkach często wykorzystuje się halogeny. Takie żarówki mają przyjemną dla wzroku barwę, będą energooszczędne i mogą świecić dłużej niż zwykła żarówka. Lampy biurowe stołowe Lampka na biurku to zawsze bardzo ważny element oświetlenia. Zawsze największą popularność mają takie lampki, które można jakość regulować. Charakteryzują się one największą praktycznością i to właśnie w głównej mierze za nimi przemawia. Wiele osób sięga również po takie żarówki, które przykręca się do blatu. Na pewno wybranie długiego ramienia to rozwiązanie, które pozwoli potem dobrze taką lampkę kontrolować i wykorzystywać.